Zorlu Enerji iki ödül birden aldı

Geleceğin enerji şirketi olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Zorlu Enerji, ulusal ve uluslararası organizasyonlardaki başarılarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor.

Aboneleri için sürdürülebilir ve yenilikçi hizmetler sunarak, iş yapış modelini güvene dayalı uzun süreli ilişkiler kurmak üzerine geliştiren şirket, birisi uluslararası olmak üzere iki ödüle birden layık görüldü.

Zorlu Enerji’nin Çağrı Merkezine ‘Altın Ödül’

Dünyanın en iyi işverenlerinin’ ve insan kaynakları uzmanlarının ödüllendirildiği tek global ödül programı olan 16. Stevie® Awards ‘Satış ve Müşteri Hizmetleri Ödülleri’nde Zorlu Enerji, ‘Yılın İletişim Merkezi’ olarak seçilerek, Altın ödüle layık görüldü. Bu yıl 51 ülkeden 2 bin 300’ü aşkın adayın yarıştığı ve 8 ayrı uzman komitesinde 160’ı aşkın profesyonelin görev aldığı Stevie® Awards, dünyanın en gözde ödüllerinden biri olarak görülüyor.

‘Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten’ Zorlu Enerji’ye ‘A.C.E Dıamond Ödülü’

Zorlu Enerji, diğer ödülünü ise Türkiye’nin ilk ve tek müşteri memnuniyetini ölçen platformu Şikayetvar tarafından düzenlenen 7. A.C.E (Achievement in Customer Excellence) Awards ‘Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülleri’nden aldı.

Türkiye’de faaliyet gösteren markaların müşteri ile temas eden tüm birimlerinin müşteri memnuniyet yönetiminin değerlendirdiği A.C.E. Awards 2021’de ‘Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Marka’ seçilen Zorlu Enerji, sektöründe 1. olarak ’Diamond Ödülü’nü kazandı. Zorlu Enerji, böylelikle ‘Enerji’ kategorisinde 4’üncü kez üst üste müşteri memnuniyetini en iyi sağlayan şirket oldu.

“Tüm paydaşlarımız için değer yaratma üzerine çalışıyoruz”

Zorlu Enerji Ticaret Genel Müdürü İnanç Salman, Zorlu Enerji’nin, abonelerine dokunduğu her alanda en iyi müşteri deneyimi yaşattığını kaydederek “Zorlu Enerji olarak abonelerimizin ihtiyaçlarını daha iyi anlamaya ve yeni nesil çözümlere dair bulunan fikirleri teknoloji ile entegre ederek pratiğe dökmek üzere çalışıyoruz. Yaratıcı fikirler üretmek ve dijitalleştirilebilecek süreçler üzerinde yoğunlaşmak hedefiyle müşterilerin işlemlerini tamamen dijital platformlara taşıyabilmek için gereken platform ve mobil uygulamaları geliştirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Değer odaklı yaklaşımımız sayesinde müşterilerimiz temas ettiği her kanalda bütünleşik bir deneyim yaşarken, müşterilerimizin hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanmaları en öncelikli hedefimiz. Bu hedefimiz doğrultusunda teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak hızlı ve müşteri odaklı hizmet sunmayı kendimize ilke edindik” diye konuştu.

Pazar ve müşteri odaklı etkin çalışmaları ile tüm paydaşları için değer yaratma üzerine çalıştıklarını belirten Salman, ”Etik, uyum ve şeffaflık temelleri üzerine kurgulanmış sürdürülebilir ve pozitif katkı sağlayan bir büyüme modeli izliyoruz. Parçası olduğumuz dünya ve toplum ile uyumlu operasyonlar yürütmek ise en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

“Abonelik işlemlerinin % 80’inin dijital kanallar aracılığıyla gerçekleştirilmesini hedefliyoruz”

Marka olarak sürekli olarak dijitalleştirilebilecek süreçler üzerinde yoğunlaştıklarını ve tüketicilerin işlemlerini tamamen dijital platformlara taşıyabilmek için gereken platform ve mobil uygulamaları geliştirdiklerini kaydeden Salman, “Dijital Abonelik Hizmetleri Projemizle Zorlu Enerji’den perakende elektrik hizmeti alan tüketiciler için tüm işlem kanallarından mesafeli abonelik işlemlerinin (müşteri hizmet merkezleri, e-devlet, online işlemler, çağrı merkezi) kolayca gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. İş süreçlerini hızlandırmayı ve müşteri memnuniyetini artırmayı hedefleyen bu hizmetle Zorlu Enerji müşterileri abonelik işlemlerini imzaya gerek olmadan gerçekleştirebiliyor, tüm sözleşmelerini dijital olarak görüntülüyor ve birçok abonelik sürecini yine dijital olarak tamamlayabiliyor” şeklinde konuştu.

2022 yılında elektrik abonelik hizmetleri için 250 binin üzerindeki abonelik işlemlerinin % 80’inin dijital kanallar aracılığıyla gerçekleştirilmesini hedeflediklerini belirten Salman, “Zorlu Enerji Grup Şirketleri bünyesinde bulunan dijitalleşme ve teknolojiyi en iyi şekilde takip eden şirketlerimizin tüketicilerimize dijital alanda sunduğu birbirinden başarılı uygulamalar, bu değerli organizasyonlarda ödül elde etmemizi sağladı. Bu kıymetli ödülleri almamızda emeği geçen bütün ekip arkadaşlarımıza bizi hem gururlandırdıkları hem de daha iyisini yapma anlamında motive ettikleri için teşekkür ediyorum.  Geleceğin enerji şirketi olma vizyonumuz doğrultusunda her zaman olduğu gibi ulusal ve uluslararası düzeyde takdir gören başarılı çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir