Üretim maliyetlerini düşüren zirveler başladı

Enerji maliyetlerini düşüren çözümler ve üretimde verimlilik sağlayan teknolojileri kapsayan Enerjisini Üreten Fabrikalar Zirvesi, Robot Yatırımları Zirvesi, Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ile Proses Zirvesi Viaport Marina Expo Center Tuzla- İstanbul’da bugün yoğun ilgiyle başladı.

Enerji maliyetlerini düşürmek ve üretimde verimlilik sağlamak fabrikaların gündeminde. Tamamı tek alanda gerçekleşen zirvelerde, ziyaretçiler istisnasız tüm üretim süreçlerinde maliyetleri düşüren ve verimliliği artıran çözüm ve uygulamaları bir arada görüyor.

Fabrikalar enerjisini yerinde üretip yerinde tüketiyor

Enerji tasarrufuyla kendi yatırımını hızla geri ödeyen pek çok model etkinlikte sergileniyor ve panellerde tartışmaya açılıyor. Fabrikaların enerji tasarrufuyla enerjilerini nasıl verimli tüketilebileceği ve enerjiyi yerinde üretip yerinde tüketmek için pek çok model yoğun ilgi görüyor.

Üretimi otomatik hale getiren çözümler, verimlilik sağlayan ve enerji maliyetlerini düşüren uygulamalar için verilen devlet destekleri, hibe ve teşvikler de fuarda en çok ilgi gören konular arasında yer alıyor.

En uygun robotlu çözümler sergileniyor

Zirvede sergilenen her bütçeye uygun robotlu çözümler ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. 4,5,6 Ekim boyunca sürecek olan Endüstri Zirveleri 10:00 ile 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Uygulama örnekleri ve paneller

Kendi enerjisini üreten ve enerji tasarrufuyla yapılan yatırımı hızla geri ödeyen pek çok model zirvede sergileniyor. Fabrikalardaki en son üretim teknolojileri, robot uygulamaları ve süreç yönetimine dair her türlü konu 4 Zirve kapsamında ele alınıyor.

Üretimde verimliliği artıran ve maliyet düşüren çözümleri bizzat yatırımı yapan firmalar anlatıyor.

Paneller 3 gün boyunca sürecek

Toplam 84 oturumda 168 konuşmacının yer alacağı paneller 3 gün boyunca sürecek.

Panellerde dünyada ve Türkiye’de yapılan uygulamalara ve yatırımlara dair bilgiler paylaşılırken, 160’dan fazla katılımcı firmanın stantlarında çok sayıda uygulama örnekleri sergileniyor.

Verimlilik ödülleri sahiplerini buluyor

Üretim süreçlerinde verimlilik sağlayan projelerin duyurulması ve bu alanda farkındalık oluşturulması amacıyla Zirveler kapsamında düzenlenen Verimlilik Ödülleri organizasyonunda toplam 70 proje ödül alıyor.

Otomotivden gıdaya, demir çelikten kimya sektörüne kadar farklı sektörlerdeki fabrikalara yapılmış ve kullanımda olan proje örnekleri sahneden konuşuluyor. Verimlilik Ödülleri ödül töreni, zirve kapsamında 3 gün boyunca devam edecek. Törenler kapsamında yatırım yapan fabrikalar ile uygulayıcı firmaları bir araya geliyor.

Zirveye katılım ücretsiz olup, online kayıt mecburi. Tek bir kayıt ile tüm zirveler ziyaret edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir