Şahinler Holding’den 2022’de 100 milyon dolar yatırım hedefi

Turizm sektöründe iki otel yatırımlarının çok yakında hizmete alınacağını belirten Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, “Bu sene sonuna kadar Türkiye’ye yapacağımız yatırım miktarı 100 milyon doları bulacak.” dedi.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Şahinler Holding’in amiral gemisi konumunda olan Megasaray Club Belek’in 30’uncu yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte gazetecilerle bir araya geldi.

Sanayi ve turizm sektörlerinde yatırımlar yapmayı sürdüreceklerini aktaran Şahin, “Turizmde ilk göz ağrımız Megasaray, 30 yaşında. 1 Haziran’da Antalya’da ikinci otelimizi hizmete alıyoruz. Yine bu yıl içinde Erciyes’te kış turizmine yönelik bir otel yatırımımızı da hizmete açacağız. Böylece turizmde Megasaray ve Das 3917 otel markalarımızla büyümeye devam edeceğiz. Ayrıca, turizmde tenis başta olmak üzere sportif faaliyetler alanında markalaşan Megasaray Tenis Akademi, tüm otellerimizde yapısına uygun spor aktivitelerini gerçekleştirecek” diye konuştu.

Şahinler Grubun otellerinde spor aktiviteleri düzenleyen Megasaray Tenis Akademisi’nin Türkiye’de tenisin gelişmesi ve yaygınlaşması için yetenekli oyunculara destek olduğunu, Türkiye Tenis Federasyonu’na da sponsorluk desteği verdiklerini anlatan Şahin, bugüne kadar 5 kıtadan 10 binin üzerinde sporcu ağırladıklarını söyledi.

Megasaray Tenis Akademisi’nde, bir kısmına burs sağlamış oldukları 40’tan fazla oyuncu yetiştirdiklerini belirten Şahin, Türk Milli Tenis Takımı’nın farklı yaş gruplarında birçok oyuncusunun akademide eğitim aldığını ve Megasaray Tenis Akademisi’nde yetişen 6 sporcunun şu anda milli takımda olduğunu söyledi.

Şahin, turizmin, ihracat gibi Türkiye’ye çok döviz kazandıran sektör olduğunu kaydederek “Türkiye’nin yıllık turizm geliri pandemi öncesinde 35 milyar doları aşmıştı. Bu yıl bu rakama yaklaşacağımızı umuyoruz. Megasaray’da ise doluluk oranlarımız pandemi öncesi seviyelerin çok üstünde seyrediyor” ifadelerini kullandı.

Rezervasyonlarda 2019 yılındaki turist stokunun % 20 üzerindeyiz “

Yurt içi yurt dışında yaptıkları yatırımları artırmaya devam edeceklerini belirten Şahin, “Bu sene sonuna kadar Türkiye’ye yapacağımız yatırım miktarı 100 milyon doları bulacak. Türkiye’de önemli fırsatlar görüyoruz ve yatırım yapıyoruz, yatırımlarımıza da devam edeceğiz. Turizmde de Türkiye’de işler iyi gidiyor. Biz şu an rezervasyonlarda 2019 yılındaki turist stokunun % 20 üzerindeyiz. Rusya-Ukrayna savaşı dolayısıyla Türkiye’ye gelen turistlerde 5 milyon turist açığımız olacak, bu açığı Batı ülkeleri ile kapatmamız gerek. Son yıllarda özellikle Türk turizmi çok gelişti. Diğer ülkelere baktığımızda Türkler bu işe çok daha yatkın. Bahsettiğim yatırımlar dışında turizmde eğer aklımıza yatan bir yatırım fırsatı çıkarsa yine değerlendiririz. Bir sene içinde sanayiye yaptığımız yatırımı % 50 artıracağız” şeklinde konuştu.

800 yatak kapasiteli Megasaray Westbeach, 1 Haziran’da açılıyor

Verdikleri hizmet kalitesi, Antalya’nın doğal güzellikleri, müşteri memnuniyeti gibi etkenlerden dolayı çok sayıda misafirin, üst üste tatil için bu bölgeyi seçtiğini belirten Şahin, “Öyle ki müşterilerimiz içinde Megasaray’ı 81 kez tercih eden ve toplamda 755 gün tatil yapan misafirlerimiz var. Çok sayıda müşterimiz ise 50 defadan fazla burada tatil yapmış durumda” dedi.

800 yatak kapasitesi ile 1 Haziran’da Konyaaltı’nda hizmete başlayacak Megasaray Westbeach’in, turizm sektörüne ve bölgenin gelişimine önemli katkı vermesini beklediklerini belirten Şahin, turizmde iki otelin daha çok yakında hizmete alınacağını söyledi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir