Depardieu, İstanbul’da balıkçı teknesinde yaşayacak

Asteriks & Oburiks filminin Oburiksi, dünyaca ünlü Fransız aktör Gerard Depardieu bundan sonra zamanını Türkiye ve Dubai’de geçirmeyi planlıyor.  Aktörün Türkiye’de ev olarak kullanacağı balıkçı teknesi, Tuzla’da ‘yat’ a dönüştürülüyor.

İki büyük balıkçı teknesi aldığını belirten oyuncu Gerard Depardieu, ülkesinde daha az yaşayıp İstanbul ve Dubai’de zaman geçirmek istediğini söyledi.

Asteriks ve Oburiks filmlerinden tanıdığımız Fransız oyuncu Gerard Depardieu rotasını Türkiye’ye çevirdi. Altın Küre Ödülü sahibi olan oyuncu, bundan sonra kendi ülkesinde daha az vakit geçireceğini ve İstanbul ile Dubai’de daha fazla zaman geçirmek istediğini belirtti.

Gerard Depardieu, iki büyük balıkçı teknesi aldığını söyleyerek, bunlardan birinin Dubai’de olduğunu diğerinin ise İstanbul’da olduğunu söyledi. Ünlü oyuncu, İstanbul’da ton balığı avlamak için kullanılan balıkçı teknesini bir apartman dairesi haline getirdiğini ve artık burada yaşayacağını açıkladı. 

73 yaşındaki Gerard Depardieu, Fransa’ya sadece film çekimleri için geleceğini ancak kendi ülkesinde çok fazla yaşamak istemediğini belirtti. Paris’te bulunan üzüm bağlarını ve evini de satışa çıkarak ünlü isim bundan sonra İstanbul ve Dubai’de yaşayacak. 

Tekne, gemi inşaat ve gemi makineleri mühendisi olan dünyaca ünlü dizayner Turhan Soyaslan tarafından Depardieu için hazırlanıyor.

1964 yapımı, 19.5 metre boyundaki teknenin iki ay sonra Depardieu’ya teslim edileceğini kaydeden Soyaslan “Tekneyi 2019 yılında Marsilya’dan alarak İstanbul’a getirdik. Ahşap bir tekne. Şu an Tuzla’daki tersanemizde onarıyoruz ve yat haline getiriyoruz. Proje tadilatlarını biz hazırladık. Gerard Depardieu Dubai’den Fransa’ya giderken İstanbul’a uğrar ve teknesine bakar. Teknenin tüm orijinal parçalarını kullanmak için tadilat yapıyoruz. Tekneye 1964 yılında takılan orijinal motoru üzerinde olacak. İki katlı bir yaşam mahalli hazırladık ancak içinde sadece bir kamara ve bir salon var. Lüks bir yat değil, bir yaşam mahalli olarak tasarlandı” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir