Konya’da Babil Fest heyecanı başladı

Konya, Babil Fest müzik festivaline ev sahipliği yapıyor. Konya’nın en büyük müzik festivali olan Babil Fest’te, Moğollar’dan Manuş Baba’ya, Feridun Düzağaç’tan Emircan İğrek’e kadar çok sayıda sanatçı müzikseverlerle buluşacak. 

Anadolu’nun kültür ve sanat anlamında en parlak dönemi yaşadığı Babiller dönemine atfen kurulan Babil Sanat, sanatsal ve kültürel organizasyonlarda yeni bir vizyon sunmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda Konya’nın en büyük müzik festivali organize edildi. Sanatseverleri ünlü isimler ile buluşturacak olan Babil Fest, 20-21-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında Konya Selçuklu Kültür Merkezi Açık Hava Sahnesi’nde düzenlenecek. Türkiye’nin başarılı ve popüler isimleri sahne alacağı festival, aynı zamanda, Konya Selçuklu Kültür Merkezi’nde yapılan ilk müzik festivali olma özelliğini de taşıyor.  

“Konya Selçuklu Kültür Merkezi’nde yapılacak ilk festival olacak”

Babil Sanat Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Küçükdurmuş, Babil Sanat’ın, klasikleşmiş sanatsal ve kültürel etkinlik anlayışını kırmak amacıyla kurulduğunu belirtti.

Kültür, sanat ve müzikseverleri yenilikçi bir bakış açısıyla Türkiye’nin değerli sanatçıları ile bir araya getirdiklerini kaydeden Küçükdurmuş, “Etkinlik yaptığımız tüm şehirlerde kültürel ve sanatsal değişim hedefliyoruz. Bu amaçla 20-21-22 Mayıs tarihleri arasında Konya’nın en büyük müzik festivali Babil Fest’i düzenliyoruz. Konya Selçuklu Kültür Merkezi Açık Hava Sahnesi’nde 18 sanatçı performans sergileyecek. Babil Fest, aynı zamanda Konya Selçuklu Kültür Merkezi’nde yapılacak ilk festival olacak” diye konuştu.

Sabri Küçükdurmuş, Türkiye’nin ve dünyanın önemli sanatçıları arasında yer alan Selda Bağcan’ın, Musa Göçmen Senfoni Orkestrası eşliğinde Gaziantep, Hatay, Kayseri, Konya, Ankara ve birçok şehirde senfonik gösterisine imza atacaklarını belirtti. 

20 Mayıs’ta başlayacak olan festivalde; Moğollar, Manuş Baba, Feridun Düzağaç, Emircan İğrek, Ceren Gündoğdu, Dedublüman, Mary Jane ve Touche gibi ünlü isimler yer alacak.

Babil Fest Sahnesinde düzenlenecek olan festival programı şöyle:

20 Mayıs: Emir Can İğrek, Moğollar, İkilem, Gülçin Ergül, Mary Jane, Touche

21 Mayıs: Feridun Düzağaç, Norm Ender, Tuğkan, Dedublüman, Ceren Gündoğdu, The Away Days

22 Mayıs: Adamlar, Sena Şener, Manuş Baba, Kendimden Hallice, Maran Marangöz, Bedelsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir