KolayBi’ Almanya ofisi için çalışmalarına başladı

Bulut tabanlı yeni nesil muhasebe ve finans platformu KolayBi’, yurt dışına açılan ilk Türk muhasebe şirketi olmak için hazırlıklarına başladı.

50 binden fazla KOBİ’ye sunduğu hizmet ağını genişleten KolayBi’, ilk yurt dışı ofisini Almanya’nın Frankfurt şehrinde açmaya hazırlanıyor. Marka, yurt dışı pazarına açıldığı ilk yılında 2 milyon Euro ciro ve 1500 müşteri hedefliyor.

“Globalleşmenin ilk adımı Almanya olacak”

2022 yılında hız verdiği büyüme çalışmalarına hizmet kapsamını genişleterek devam edeceklerini belirten KolayBi’ CEO’su Gökhan Boyana, “Güçlü büyüme hikayemizle sınırları aşıp, bir ilki başaracağımız için çok mutluyuz. Bizim için globalleşmenin ilk adımı Almanya olacak. Sektörel olarak deneyim ve bilgimizi ilerleyen süreçlerde başka ülkelere de taşımak, markamız ve ekibimiz için güzel bir başarı niteliği taşıyor” dedi.

Almanya’nın finans merkezi olarak nitelendirilen Frankfurt’ta açılacak ofis kapsamında paket içeriklerini ve hizmetleri lokalize edeceklerini kaydeden KolayBi’ Kurucu Ortağı Cem Taylan Ekinci ise “Ekibimizde ilk olarak ülke müdürleri, iş analistleri pazarlama uzmanları ve operasyon yetkilileri yer alacak. Bunun yanı sıra Almanya’daki hedef kullanıcılarımıza ülke regülasyonlarına uygun özel ürünler ve servisler geliştiriyoruz. Burada da ana hedefimizi; KOBİ’lerin dijitalleşmesine katkıda bulunup, işlerini kolaylaştırmak olarak belirledik” dedi.

“2 milyon euro ciro ve 1500 müşteri hedefliyoruz”

Başta e-ticaret, danışmanlık, teknoloji ve üretim firmaları olmak üzere birçok KOBİ ölçeğindeki şirketi hedeflediklerini belirten Ekinci, “İlerleyen yıllarda ise Almanya’nın aşama aşama e-fatura ve ilgili e-dönüşüm süreçlerine geçeceğini düşünüyoruz. Mevcut pazarı sürekli analiz ederek hedef kitlemizin ihtiyaçlarına uygun yeni çözümler üreteceğiz. 2023 yılının ilk çeyreğinde tüm kuruluş süreçlerini tamamlayacağımız ofisimiz ile kısa vadede 2 milyon euro ciro ve 1500 müşteri hedefliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir