Fark Yaratanlar’ın 13. sezon lansmanı gerçekleştirildi

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı’nın 13. sezon lansmanı gerçekleştirildi. Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, “Bu ülkenin her bireyinin çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu görüyor ve geleceğe büyük bir inanç ve umutla bakıyoruz.” dedi.

Sabancı Vakfı’nın 2009 yılı itibarıyla Türkiye’de toplumsal gelişmeye katkıda bulunan bireylerin yaptıkları çalışmalar ile yarattıkları olağanüstü etkileri görünür kılmak ve topluma ilham vermelerini sağlamak amacıyla yürütmüş olduğu ‘Fark Yaratanlar’ programının 13. sezon fark yaratanları belirlendi.

Hedef, toplumsal sorunlara duyarlı aktif vatandaşları görünür kılmak

13.sezonun tanıtım etkinliği, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı’nın katılımı ve Cüneyt Özdemir’in moderatörlüğünde ‘Yarına İnananlar Bugün Fark Yaratırlar’ mesajıyla Sakıp Sabancı Müzesi The Seed‘de gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte, yeni sezonun 4 Fark Yaratanının yaşadıkları çevrelerdeki sorunları çözebilmek için geliştirdikleri çalışmalarla topluma umut ve cesaret aşılayan hikâyeleri kamuoyu ile paylaşıldı.

Güler Sabancı, fark yaratanların hikâyesi sayesinde geleceğe inanç ile baktıklarını kaydederek Fark Yaratanlar Programı ile hedeflerinin, toplumsal sorunlara duyarlı aktif vatandaşları görünür kılmak ve toplumdaki diğer bireylere de ilham vermek olduğunu söyledi.

Şikâyet etme, harekete geç, sen de fark yaratabilirsin

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, programın 13. sezonu için çıktıkları yolda bu hedefe ulaşıldığını görmenin büyük bir mutluluk verdiğini ifade ederek “Fark Yaratanların hikâyelerini izlediğimde bu ülkenin her bireyinin çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu görüyor ve geleceğe daha büyük bir inanç ve umutla bakıyoruz. Bu örneklerin daha da artmasını umuyorum. Yıllar içinde izlediğim Fark Yaratan hikâyelerinde ‘Şikâyet etme, harekete geç, sen de fark yaratabilirsin’ motivasyonuna şahit oldum. Bu motivasyon hepimizi aynı amaç uğruna çalışmaya teşvik ediyor. Bu yıl, birbirinden kıymetli dört Fark Yaratanımız var. Dört Fark Yaratan da pek çok insanı topluma faydalı işler yapmak için cesaretlendirip toplumda dönüşümü ve gelişimi olumlu yönde etkiledi. Özveri ve cesaretlerinden dolayı Fark Yaratanlarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Programın 13. sezonun Fark Yaratan isimleri ise; kız çocuklarının hayatında yarattığı fark ile Diyarbakır Bağlar İlçesi Muradiye Mahallesi Muhtarı Dilek Demir,  ‘Şırnak’ta Bilim Yeniden Doğuyor’ projesi ile Fen Bilimleri Öğretmeni Erdinç Erdem Bakkal, ‘Diyarbakır Kültür Elçileri’ projesi ile Tarih Öğretmeni Ferda Salık, kurucusu olduğu ‘Kekele TV’ ile Seda Fırın oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir