Allianz Teknik, ‘çocuklarla’ buluşuyor

Allianz Türkiye’nin 10 yaş üstü çocuklarda risk farkındalığını artırmak amacıyla geliştirdiği “Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor” projesi, bu yıl kapsamını genişleterek daha fazla çocuğa ulaştı.

Türkiyenin dört bir yanında ilköğretim çağındaki çocukları nitelikli eğitim desteğiyle buluşturan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Allianz Türkiye iş birliğiyle Kocaeli, Sakarya, Siirt, Tekirdağ ve Zonguldak’taki çocuklar, oyunlaştırma yöntemiyle depreme karşı bilinçlendiren çevrimiçi atölyelerde eğitimlere katıldı.

Allianz Türkiye’nin, 10 yaş üstü çocuklarda deprem ve risk farkındalığını artırmak hedefiyle, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğinde geçtiğimiz yıl başlattığı “Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor” projesi, bu yıl kapsamını genişleterek daha fazla çocuğa ulaştı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında gerçekleştirilen proje ile Kocaeli, Sakarya, Siirt, Tekirdağ ve Zonguldak’taki çocuklar, 18-22 Nisan tarihlerinde düzenlenen çevrimiçi atölyelere katıldı. Aynı zamanda Allianz Türkiye çalışanlarının, acentelerinin, Yuvam ve BES 18 Yaş Altı müşterilerinin çocuklarının da katılma imkânı bulduğu atölyelerde; çocukları oyunlaştırma yöntemiyle depreme karşı bilinçlendiren eğitimler verildi. Çocuklar simülatör deneyimleme ile deprem sırasında neler yapmaları gerektiğini öğrenirken; evlerinde nelere dikkat etmeleri gerektiğine, eşyaları sabitlemenin önemine, binaların deprem sırasında nasıl davrandığına ve binaların deprem yönetmeliğine uygun olarak tasarlanmasının önemine dair bilgilendirildi.

“Doğal afetler konusunda çocuklar erken yaşta bilinçlendirilmeli”

Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, Türkiye’nin karşı karşıya olduğu ilk üç risk arasında yer alan doğal afetler konusunda çocukların erken yaşta bilinçlenmesinin önemine dikkat çekerek “Deprem gibi doğal afetler konusunda atılabilecek en önemli adım, risk meydana gelmeden önlem almaktır. Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımızın bu konuda bilinçlenmesi, gelecekte de depreme hazırlıklı bir Türkiye için büyük önem taşıyor. 2019 yılında faaliyete geçirdiğimiz, Türkiye’nin ilk akredite deprem ve yangın test ve eğitim merkezi olan Allianz Teknik ile hem bireysel hem de kurumsal farkındalığı desteklemek üzere test, eğitim ve danışmanlık faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) iş birliğiyle başlattığımız ‘Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor’ projemiz ile depremden etkilenebilecek bölgelerde yaşayan 10 yaş üstü çocuklara depremden korunmak için yapılması gerekenleri aktarmış, İstanbul, İzmir, Erzincan ve Van şehirlerine ulaşmıştık. Bu yıl da Kocaeli, Sakarya, Siirt, Tekirdağ ve Zonguldak şehirlerinde yaşayan çocuklarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz ” ifadelerini kullandı.

‘20’nin üzerinde kurumdan bine yakın kişiye uygulamalı eğitim verildi’

Türkiye’nin ilk akredite deprem ve yangın test ve eğitim merkezi olan Allianz Teknik’te endüstriye yönelik yürütülen deprem ve yangın testlerinin yanı sıra sertifikasyon ve eğitim programları hayata geçirilirken, profesyonel risk danışmanlık hizmeti de veriliyor. Meslek kuruluşları ve üniversitelerle işbirliği yapılarak kamuya ve özel sektöre nitelikli teknisyen ve mühendisler yetiştirilmesine de katkıda bulunuluyor.

Allianz Teknik’te bugüne kadar 20’nin üzerinde kurumdan bine yakın kişiye uygulamalı eğitimler verildi. Bununla birlikte gelecek nesillerde farkındalık yaratılması amacıyla ‘Allianz Teknik Çocuklarla Buluşuyor’ projesi hayata geçirildi. Eğitimlere katılamayanlar için de https://www.allianzteknik.com.tr/tr/sanal-tur adresinde sanal tur imkânı oluşturuldu.

Allianz,  1 milyar avro yatırım yaptı 

Allianz’ın, 2008 yılından bu yana Allianz Teknik Deprem ve Yangın Test ve Eğitim Merkezi ile Türkiye’de imza attığı yatırımlar 1 milyar avroyu aşıyor. Sorumlu bir kurumsal vatandaş olarak toplumsal yatırımlarda da sektöre liderlik eden Allianz Türkiye, iyi bir çevre için, toplumun iyiliği için, daha iyi bir kurum olmak için organizasyon olarak kendini dönüştürürken, finansal bir kuruluş olarak da tüm paydaşlarıyla paylaşılabilir değer yaratmayı ve içinde bulunduğu ekosistemin dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyor.

Türkiye’deki yatırıma açık olmayan şirketler arasında ‘ilk ve tek entegre rapor’un sahibi olan Allianz Türkiye, 5 sürdürülebilir kalkınma amacını destekliyor.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin ve Kadının Güçlenmesi Prensipleri’nin imzacısı olan Allianz Türkiye; Sanat@Allianz, Allianz Motto Hareket ve Allianz Motto Müzik gibi insanı odağa alan ve gelecek nesilleri cesaretlendiren programlara ağırlık veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir