Akıllı depolama sistemine 20 milyon dolar yatırım

Petlas’ın 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği akıllı depolama sistemi, 1 milyondan fazla lastiğin el değmeden depolanmasını sağlıyor. Petlas Genel Müdürü Hakan Yalnız, sistemde gerçekleştirilen tüm depolama faaliyetleri ve ürün hareketlerinin özel bir yazılım tarafından yönetilerek kayıt altına alındığını aktardı.

Üretim kapasitesini artırma ve Endüstri 4.0 teknolojisine geçiş çalışmalarına yönelik yatırımlarını sürdüren Petlas, üretim teknolojilerini yeni gelişmeler doğrultusunda sistematik olarak güncellemeyi sürdürüyor.

Marka, bu kapsamda 20 milyon dolarlık yeni teknoloji yatırımıyla akıllı depolama sistemini devreye aldı. Yeni depolama sistemi, üretim prosesinin ardından son kontrol ve otomatik test süreçleri tamamlanan lastikleri el değmeden, robotik sistemler vasıtası ile depo alanına transfer ediyor.

“Yatırımlarımız devam edecek”

Şirketten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Petlas Genel Müdürü Hakan Yalnız, yeni depolama sistemlerinde üretimden gelen lastiklerin, gelişmiş dar koridor (VNA Trucks) taşıma sistemleri ile yüksek raflarda adresleme sistemine göre depolandığını belirtti.

Tüm depolama faaliyetleri ve ürün hareketlerinin özel bir yazılım tarafından yönetilerek kayıt altına alındığını kaydeden Yalnız, “20 milyon dolarlık yatırım faaliyetinin sonucunda hayata geçirilen akıllı depolama sistemi, toplamda 1 milyon adedin üzerinde binek, SUV ve hafif ticari araç lastiği kapasitesine sahip. Geleceğe dönük stratejilerimiz doğrultusunda planlanan, devam eden ve tamamlanan yatırımlarımız, firmamızın global lastik pazarında bilinen ve tercih edilen bir marka olması yolunda hızla ilerlemesini sağlıyor. Bunun ülkemizde lastik sektörünün gelişimine katkısını da not etmek gerekiyor. Bu kapsamda bugüne kadar kararlılıkla sürdürülen yatırım faaliyetlerimizi bundan sonraki süreçte de aynı kararlılık ve azimle sürdüreceğiz” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir