AirSada, Medevac Service ile sağlık turizmine katkı sağlayacak

Havacılık sektörünün önemli oyuncularından AirSada, Medevac Service (Medical Evacuation Service) adlı medikal tahliye projesiyle havacılıkta sahip olduğu  gücü sağlık turizmine kazandıracak.

AirSada, geliştirdiği medikal tahliye projesiyle Dünyada bir ilke imza attı. İlk anlaşmasını Japon JGC Holding Corporation şirketiyle yapan AirSada, proje kapsamında Irak’ta faaliyet gösteren petrol gaz şirketlerinin personelinin sağlık sorunlarının çözümünü sunacak. JGC Holding’in Irak’ta çalışan personelinin sahadan alınarak Türkiye’ye getirilmesi, tedavi ve taburcu sürecini kapsayan organizasyonu AirSada yönetecek. Şirket, bu yönüyle Türk sağlık turizminin gelişimine katkı sağlayan önemli bir projenin ilk örneğini hayata geçiriyor.

Türk sağlık turizmini destekleyeceğiz

AirSada Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Urcu, Irak’ın sağlık hizmetlerindeki yetersizliğinin ülkede özellikle petrol sahasında çalışanlar için büyük risk yarattığını belirterek “AirSada olarak Medevac Service adlı medikal tahliye projemizle Irak’taki petrol sahalarında yaşanabilecek sağlık sorunları için Türkiye’yi adres göstereceğiz. Medikal tahliye projemizle Türk sağlık turizmini destekleyeceğiz. İlk aşamada Japon JGC şirketiyle 2025 yılına kadar sürecek sözleşme imzaladık. Ay başında hizmete başladık. Proje kapsamında Irak’ta faaliyet gösteren petrol gaz şirketlerinin personelinin sağlık sorunları oluştuğunda sahadan alınıp Türkiye’de tedavilerinin gerçekleştirilme sürecini yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

“Amacımız, Irak’taki tüm yabancı şirketlere bu hizmeti sağlayabilmek”

‘Medevac Service’ hizmetinin kapsamı ve hizmet modeliyle Dünyada bir ilk olduğunu kaydeden Urcu, “Irak’ta yaklaşık 300 bin Iraklı olmayan petrol sahası çalışanı bulunuyor. Bu çalışanların herhangi bir sağlık sorunu riskiyle karşılaştıklarında uygun tedavi yöntemlerine ulaşmaları hayli güç. İlk aşamada amacımız, sağlık imkânlarının oldukça kısıtlı olduğu Irak’taki tüm yabancı şirketlere bu hizmeti sağlayabilmek. İkinci etapta ise bu şirketlerin diğer ülkelerdeki şantiyelerinde de bu hizmeti yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Urcu, Medevac Service projesini her detayı profesyonelce kurgulanan lokal bir hizmet olduğunu dile getirerek “Havacılık sektöründe elde ettiğimiz deneyim ve sıra dışı iş fikrimizle müşterilerimizin gözünde güven oluşturduk. Uçuş ağımızda ağırlık kazanan Ortadoğu bölgesinde petrol ve gaz üreten şirketlerin ilk adresi olduk. Bölgedeki konumunuz Medevac Service projemize talepleri artırdı. Petrol ve gaz şirketleri, altın anahtar işlevine sahip olan personellerini herhangi bir sağlık sorunu karşısında güvenle bize teslim edebilecekler. Hastaların Irak’ta ya da ihtiyaç duyulduğunda Türkiye’deki tedavi süreçleri deneyimli ekibimizin gözetiminde yapılacak. Gerekli konsültasyonların ardından hastalar ambulansa uçaklarımızla Türkiye’ye ulaştırılacak. Ulaşım, transfer, tedavi ve taburcu işlemleri tamamen bizim kontrolümüzde olacak” değerlendirmelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir